Kniha návštěv

Budeme rádi, když nám zde zanecháte prostřednictvím komentáře vzkaz.

poděkování

Jako vedoucí trasy při včerejším výletu KČT Vítkovice chci poděkovat za to , že jste vyšli vstříc naší omezené časové kapacitě a poděkovat i tak za krásný zážitek z prohlídky zámku, určitě se tam ještě vrátíme a nebudeme tak spěchat. Limitoval nás trochu vlak ,neb je bohužel mezi vlaky 4 hodinová pauza a někteří z osobních důvodů spěchali  domů. Výstava pana Kutálka je jedinečná , ale i ostatní vaše sbírky jsou velmi zajímavé a děkujeme především panu kastelánovi za to že je tak pečlivě  připravuje a i za zajímavé výtvory z papíru a lepidla.

za turisty KČT Ostrava Vítkovice Eliška Baštínská

Poděkování

 Vcera jsme na zamku Linhartovy stravili krasne chvile. Diky panu kastelanovi,ktery je tak ochotny,ze otevrel dvere zamku dvema duchodcum mimo sezonu.  Neni to bezny vyklad s naucenym pruvodcem, pan Hruby svym zamkem zije a nechava v nem svou dusi i celou osobnost a hlavne spoustu nadseni a tezke prace, zamek vonel cistotou, krasnymi kvetinami a v salech plne vitriny sbirek od stejne nadsenych lidicek. Vyjimecna je pozustalost keramiky pana Kutalka,kterou jinde neuvidite. 

Co vse je tam pripraveno i s vtipnym vykladem pro deti,tak to se musi videt , budou se tam citit jako v pohadce a rozhodne by rodice nemeli litovat casu a vzdalenosti  svym ratolestem malym i vetsim navstevu umoznit. 

Krasne, krasne, dekujeme. Tihelkovi,Otrokovice

Poděkování

Zdravíme pana Hrubého a ostatní fandy Linhartovského zámku!

V sobotu 9.6.2018 jsme u Vás byli a velmi mile nás zámek a i jeho kastelán překvapili!Zámek je nádherně opravený,vkusně zařízený a je zajímavý mnohými výstavami co tam máte....a pan Hrubý! no to je člověk na svém místě,kdyby nás netlačil čas,tak by jsme s Vámi strávili jistě delší dobu,ale ty dvě hodinky byly k nezaplacení.Vůbec jsme neměli tušení,že zámek Linhartovy existuje -jen díky naší cestě na rozhlednu Hraniční vrch jsme se u Vás stavili a odteď Vás budeme propagovat a všude chválit!Fandíme Vám ve Vašem úsilí a velmi rádi se k Vám někdy vrátíme!!!

Děkujeme parta Žluťásků z Hodonína.

Noční prohlídka zámku

Vážený pane Hrubý a všichni na zámku v Linhartovech.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za nevšední zážitek ze sobotní noční prohlídky.

Při sváteční atmosféře při svíčkách, při které bez vyzvání ztichly a v úžasu téměř oněměly i naše jinak velmi živé děti ;-), jsme mohli obdivovat všechny Vaše nádherné expozice. Nejvíce se mi líbily asi keramiky pana Kutálka, výstava na téma Vesmír ve sklepních prostorách ale byla také moc pěkná. 

Krásně a nápaditě rozmístěné čajové svíčky poskytovaly opravdu dostatek světla, aby bylo vidět na všechny exponáty. A určitě jich bylo více než hvězd na nebi :-))

Bylo to nádherné!! Ještě jednou MOC díky, eva 

Poděkování

Za svou rodinu děkuji moc za krásný-sváteční zážitek. Líbilo se mladým, starým i malým. Každý si něco u Vás najde. Je poznat, že to děláte ze srdce a s láskou k lidem a s citem pro umění. Já bych na prohlídce dokázala vydržet mnohem déle, asi k Vám co nejdřív znovu zajedeme. Keramika byla úžasná, obrazy taky, výstavka polévkových mís měla kouzlo starých časů, naší vnučce se nejvíce líbila místnost s mořskou výzdobou a samozřejmě krásné sochy p.kastelána, které jsme obdivovali i my dospělí. Byla to výborná příležitost, aby i ti, kteří na výstavu nezajdou, zjistili, že se jim to líbí. Obrázky z kostela mi připomněly dětství .. medvídci byli taky kouzelní ... přeji Vám hodně elánu a radosti. Chmelová

Byl to skvělý podvečer!

Dobrý den, pane Hrubý (ale i ostatní, kteří se podílíte na chodu zámku)!

Váš zámek jsme navštívili 20. července t.r. Čekala jsem leccos, ale skutečnost byla úplně někde jinde. Skutečnost byla totiž perfektní!

 

Zaujal mě nejen zámek samotný se svými úžasnými exponáty, ale i Váš výklad, který předčil vše, co jsem zatím na zámcích zažila. Byla jsem ráda, že Vámi nabízenou kávu jsem si vypila rovnou na nádvoří a nebrala si ji s sebou na prohlídku, protože jsem se potom tolik nasmála, že by káva skončila asi na zádech návštěvníků. Skvělý počáteční výklad o otrávených puberťácích při návštěvách zámků. Poté líčení stěhování papírové žirafy s žádostí o pomoc v místní hospodě. Následoval kašírovaný hradní pán, který pro mě ztratil hlavu. Popis chování keramického čertíka, který piští, když mu seberete kostku. Vyprávění malému Honzíkovi o čertovi a Káče a Vaše rady do jeho následujícího života. Údiv nad kapitánem Titaniku, který stále dokola dělá stejnou chybu. Povídání o dovolené na Sibiři, kde vlci nesežrali Karkulku, ale paní kastelánovou. Běh přítomných dětí chodbou kolem dokola nádvoří. Atd., atd. atd. Z hodiny byly najednou dvě, ve kterých jsme se ani chvíli nenudili, spíše jsme si život smíchem a dobrou náladou prodloužili.

 

Slova díků nestačí. Přesto děkuji a ještě jednou děkuji! Bylo to fantastické, skvělé a úžasné! Od tohoto dne Vás doporučuji všude, kde to jen jde.

 

Držím Vám palce do další práce! 

Stella, Šumperk

 

 

pochvala

V loňském roce v září navštívili zámek senioři ze Žulové. Byli velmi nadšeni prohlídkou s fundovaným výkladem pana Hrubého. Moc děkujeme a všem doporučujeme návštěvu krásného zámku Linhartovy. Žulovští senioři.

Kačeři na zámku

3.6. 2016
Dnes jsme se v rámci setkání Krnovských geocachingových nadšenců vydali navštívit zdejší zámek.

Domluvit soukromou skupinu na 17.h nebyl problém - první příjemná zkušenost.

Dostalo se nám přívítání od p. Hrubého. Když to řeknu hezky česky - úsměv a hezké přívítání, což se dnes vidí málo kde. Mnohdy má člověk pocit, že osazenstvo zámků a hradů spíš otravuje (to je tak, když člověk vidí ty kyselé xichty... a vlažné pozdravy...). Za mě tedy hned ze startu palec nahoru.

Expozice opravdu hezké, každý si přišel na své. Je vidět, že jste tady za ty roky odvedli kus poctivé práce a HLAVNĚ, děléte to srdcem a s nadšením. Výklad velmi příjemný, zajímavý a krásně se to všechno poslouchalo. Hodina utekla jako voda, což nás ve finále mrzelo :) hold, brzy to musíme zopakovat.

Za celou naší skupinku poslám velký dík panu Hrubému. Svým přístupem a expozicemi s přehledem strčíte do kapsy všechny v okruhu 30-ti km!

Pomyslně dávám tedy plný počet bodů.
Pokud někdo váháte s návštevou, neváhejte. Zámek v Linhartovech má opravdu hodně co nabídnout.

 

Haužvic

Je nemilé, že pan kastelán naletěl podvodníčkovi a poskytuje mu kulisy pro jeho divadelní hry s nevědomým obecenstvem. Ať se příště podívá do brandýské matriky o tom, kterak dcera místního rybáře měla nemanželské dítko, kterému SH vybájil šlechtického otce.

http://jihlava.idnes.cz/rodine-haugwitzu-se-nelibi-sebeprezentace-svatop...

díky za skvělý zážitek

Dnes jsme poprvé navštívili zámek Linhartovy a určitě ne naposled.Zábavná prohlídka nejen díky krásným vystaveným exponátům, ale hlavně kvůli panu kastelánovi, který svým humorným vyprávěním bavil malé i velké návštěvníky.

Velké díky pane Hrubý za krásně strávený den, bezvadnou kavárničku na nádvoří,ukázku umění a i pro tu Vaši bezmeznou lásku k zámku,ta z ní dýchá ze všech koutů a dělá ho tím skvělým místem, kam se určitě budou všichni rádi vracet a já Vám to moc přeji.I my se brzy určitě vrátíme v doprovodu našeho ředitele zeměkoule Jiříčka :)

                                M.Tomková Ostrava

 

poděkování

Děkuji za milá slova. Ovšem vše bylo oboustranné. Vaši Skupinu bylo radost provádět našim zámečkem. Vše to ještě okořenil náš "ŘEDITEL ZEMĚKOULE" Ten byl prostě úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasný. Už se na vás moooooooooooooooooooooooooooooooooooc těším Hrubajz

Krásné jmeniny

 Přeji příjemné jmeniny průvodkyni Anetce, které slaví shodou okolností dnes, tedy v poslední volný víkend před zahájením sezony na zámku! 

Teď už to bude jen a jen o provázení davů návštěvníků. Ať se Vám vydaří pěkné léto! O. D. 

 Děkuji za milé

 Děkuji za milé přání,moc mě potěšilo. A už se těšíme až k nám dorazíte na zámek. A.

Poděkování

 V sobotu 25. 10. 2014 jsme navštívili zámek. Úžasný pan kastelán, nás provedl jeho expozicemi. Byly to nádherně strávené dvě hodiny. Nádherné, vystavené práce a výklad pana Jaroslava vtipný a poutavý. Smekáme, je to úžasné co dokázali, když jsme viděli, jak zámek vypadal ještě v roce 2003.

Klub důchodců ČD Ostrava Kunčice

expozice dřevořezeb Jarmily Haldové

Na Linhartovský zámek jezdím dlouho, jezdím poměrně často a jezdím rád. Cítím se tady dobře, je zde k vidění hromada zajímavých věcí, občas si i uši přijdou na své – prostě je tu fajn. Někdy si na chvilku sednu do křesílka u pana Kutálka (snad se to smí?) a v duchu si povídám s Líbezníčkem, Pozdníčkem, Žbrďolem či jiným plivníčkem. Nebo jen tak sedím a kochám se – „dobíjím baterky“, jak se dnes říká. I v neděli 12. října jsem se opět po nějakém čase vydal na zámek. Usměvavý kastelán v pokladně, příjemní lidé kolem dokola, kafíčko na nádvoří – zaděláno na krásný příjemný den. Pravda, sice jsem lehce zanedbal své milé keramické kamarády, ale snad mně protentokrát prominou (a příště jim to vynahradím). U prvního obrazu z expozice Dřevořezby českých panovníků a jejich manželek, díla paní Jarmily Haldové, jsem prostě „zatuhnul“ a bylo vymalováno. Vážení, kdo ještě váháte – neváhejte a spěchejte na zámek. Moc času už není, ale věřte, že ten obrovský soubor nádherných plastických obrazů stojí za zhlédnutí. Paní Jarmilo Haldová hluboce smekám. Zámečtí, jste výborní, skvělí – držím palce, ať se daří. Jiří Křiva, Krnov

Poděkování

Pozdravení na zámek Linhartovy.

 

   V sobotu 27.9.2014 jsme se vydali na prohlídku inzerovaných expozic na zámek.

Samá milá překvapení od prvního spatření zámku,jako sluníčko prosvítající mezi stromy za zatáčkou.

   Milá a vstřícná průvodkyně bravůrně dokázala věnovat se jak nám,tak i novým příchozím,které elegantně včlenila do výkladu,aniž to narušilo průběh prohlídky.

   Úžasná kompozice exponátů,která potěší oko i dušičku.Velký dík.

Ovšem neuvěřitelná vstřícnost pana kastelána nás naprosto ohromila.

Neskutečně pracovitý,zapálený pro svoji práci,který je vzácným příkladem pro všechny kolem a hlavně další natupujicí generaci.

Jeho nápady zaslouží obdiv.

   Nádherné práce,které dokážou jeho ruce,stojí za prohlédnutí a zároveň zaslouží  pochvalu.

Spatřili jsme jen kousíček jeho tvorby a stojí to zato.

Věřím, že jeho keramický betlém,který je největším unikátem v Evropě,bude jednou největším betlémem na světě.

   Přejeme panu Jaroslavu Hrubému spoustu dalších krásných nápadů a samé dobré lidičky kolem.

Vzácný člověk,který umí lidi potěšit,nadchnout pro dobrou věc a také ocenit.

   Děkujeme

                                                         J. Pavlíková a V. Špalek

                                                                    Lipník n.B.

 

 

SMEKÁME

Chtěly bychom poděkovat pane Jaroslave za úžasný zážitek. Navštívila jsem zámek podruhé a Lucka poprvé, ale odcházely jsme nadšeny. Nejen zámkem a nádherným kusem práce, který odvádíte. Hlavně jsme si odnesly to úžasné nadšení a kus srdce, které do své práce dáváte. Je to úžasné a Vaše nadšení je velmi nakažlivé. Chtěly bychom Vám ještě moc poděkovat za to, že jste nám - raním jezinkám, které přijely již v 8:00 - otevřel vrátka ač to nebyla Vaše "povinnost". I na tom je vidět Vaše nadšení, láska k práci a srdečnost s jakou přijímáte návštěvníky malé i velké. Přejeme Vám hodně hodně a ještě víc nadšených návštěvníků, vystavovatelů i spolupracovníků a věčnou radost z toho, co máte rád. P a L Praha a Děčín PS: už teď se těšíme na další návštěvu!!!

Smekám před tím co jste dokázali!!!

Dobrý den,dnes jsem s dětmi navštívil Váš zámek.Před návštěvou jsme zhledl internetové stránky zámku a na nich prezentované historické fotografie.Fotografie zámku ješte v zoufalém a smutek vyvolávajícím stavu.Je tedy přímo famózní co jste dokázali a že jste zámek dá se říct pozvedli zpět k životu z popela.Myslím si že je málo (a je to velká škoda ) takových nadšenců a obětavých lidí jako je kastelán zámku pan. Hrubý.

Samotná návštěva zámku se nám moc libila,děti byli nadšené z expozic.Dceru ohromila expozice keramiky a syn byl nadšen z expozice stavebnice Merkur.Mě samotnému se velmi líbil zámek jako celek i veškeré ( rozmanité a nápadité) výstavy.K celkovému příjemnému zážitku rovněž velmi přispěla i průvodkyně,která byla velmi milá,ochotná,lidská a v jejím podámí bylo cítít,že má Váš zámek ráda.Tímto ji rovněž děkuji(tuším ,že šlo o průvodkyni jménem Aneta).

Jen škoda,že zatím není zcela restaurován zámecký park.Stačila mi krátká procházka a musím konstatovat ,že se v něm nachází mnoho historicky cených dřevin.

Rovněž jsem Vám tímto chtěl vzkázat,že pokud by bylo možno Vám něják ve Vašem úsilí do budoucna pomoct rád to udělám.Stačí mě jen kontaktovat.Kontakt na mě je stavroshorakopulos@seznam.cz.

Budeme se dětmi těšit na další návštěvu vašeho zámku.S pozdravem Zdeněk Horák , Opava.

vernisáž 6.7.2013

Pěkný den,

chci poděkovat za pěkné sobotní odpoledne na zámku v Linhartovech obohacené působivým koncertem. Čas od  času zámek navštím především proto, že zde pořádají zajímavé výstavy a vernisáž obrazů p. Bernarda byla jednou z nich. Bylo potěšující seznámit se s  ním jako s člověkem a  ve zkratce i s jeho bohatou tvorbou, která nepostrádá dětskou poetiku, vtip, nadhled  a pevnou ruku výtvarníka , který ví co a proč dělá.

Proto trochu mrzí, že v úvodním slovu vernisáže byli vystavující opomenuti a nebyli dostatečně představeni. Ne každý návštěvník je zároveň fundovaný milovník umění, který "ví". Tímto  nedopatřením se vernisáž snížila na amatérskou úroveň, kterou nezachrání dárky vystavujícím ani působivý pěvecký koncert v druhé polovině odpoledne. Je to škoda , protože zámek v Linhartovech si místo v povědomí získává pomalou, pečlivou a jistě nelehkou cestou, která stojí velké usilí a nasazení. Dávat si vlastní góly je zbytečné.

Nicméně, stále držím palce a věřím, že "bude líp". Ráda se přijedu podívat i příště.

odpověď

 Vážená pani Nová, nevím, kde jste stála, že jste neslyšela nebo kdy jste přišla.

Ale,vše co bylo o panu Bernardovi, panu Třebickém, panu Gottwaldovi či panu Mezníkovi řečeno, bylo naprosto vyčerpávající a také rozsah prezentace byl předem domluven s autory sobotního odpoledne. Čerpali jsme z podkladů, které nám oni dali a co chtěli, aby bylo řečeno.Ve výstavní síni je na dvou místech pro návštěvníky umístěna prezentace akademického malíře J.Bernarda. Na našich stránkách je krátký životopis všech autorů vernisáže. Před sobotní akci byly upoutávky v novinách Moravskoslezský Deník, MF Dnes, Krnovské Listy a v mnoha informačních střediscích. Rozhlasové stanice Proglas, Rádio Kiss, ČR.Ostrava i na stránkách rádia Impuls naleznete veškeré informace o této akci. Vždy jsme si vážili a vážíme všech výtvarníků i hudebníků, kteří se u nás prezentují a jsme rádi, když je můžeme prezentovat nejen na zámku, ale i v médiích.

Pokud jste jen troch poslouchala, tak v závěru jsem všem návštěvníkům řekl, že mají možnost si osobně pohovořit z každým z protagonistů, což také bylo jejich přání.

Jirka Bernard uspořádal autogramiádu a zde jste se mohla zeptat na vše co Vás zajímá.

Překrásný koncert s nevšedním nasazením obou hudebníku měl v polovině vystoupení přestávku a jak jsem si všiml, tak i oni byli.středem zájmu milovníků hudby.

A MUDr Mezník svou nádhernou expozici Afrika v přízemí zámku doprovázel poutavým slovním doprovodem.

Ovšem pokud budete mít zájem o podrobnější informace našich hostů rád Vám, je zašlu v písemné podobě.

Hezký a pohodový den Vám přeje Hrubý Jaroslav

 

Kinder vajíčka

Ráda bych poděkovala všem návštěvníkům za bohaté přípěvky do naší sbírky Kinder vajíček :-) Máme z nich obrovskou radost a stále je minimum kousků, které se nám ve sbírce objevují dvakrát :-) Také děkuji panu učiteli Hrubému, že nám ty krabice hraček stále ochotně od návštěvníků sbírá a schovává. S pozdravem Katka a Soňa.

poděkování

Dobrý den,

v sobotu jsme se přijeli podívat na zámek Linhartovy, byli jsme velmi mile překvapeni množstvím pěkných, ručně vyrobených předmětů, které jsme ještě nikdy neviděli(velká papírová zvířata)

Překvapili jste nás milým přístupem, slečna průvodkyně byla velmi příjemná(manžel by doplnil, že i pěkná :-) ) a hlavně s malými dětmi to hezky uměla.

Také jsme byli překvapeni, že se smělo fotografovat a posadit děti na ty velké figurky, jinde na prohlídkách k takovým věcem děti nemají svolení...

Jsme velmi rádi, Váš zámek byl zahrnut do hry " Křížem krajem", protože takto vaše expozice uvidí velké množství turistů a budete hned mezi lidmi doporučováni dalším a dalším jako vhodný tip na výlet.

At´ se Vám daří, hodně nápadů, lásky k práci i pohody ve vašem kolektivu přejí Pospíšilovi z Ostravy

 

Poděkování

 Dobrý den,

moc Vás pozdravuji z Jáchymova, vzpomínám na návštěvu zámku Linhartovy a hlavně na Váš úžasný komentář ke všem expozicím! Kantořina se Vás nezapře a jen více takto zapálených lidí.

Vkládám si Vás do ,,škatulky" báječných lidiček, které jsem v životě potkala. Škoda, že je Váš zámek tak daleko, určitě bych s Vámi spolupracovala. Ale jak doplnil můj manžel, to už bych nebyla doma vůbec. Stále také něco organizuji, takže jste mi mluvil z duše...

Kontaktovala jsem kamaráda ohledně výstavy žvýkaček, tak se necháme překvapit. Třeba to bude další důvod návštěvy Vašeho  zámku a nezapomenutelného pana kastelána.

                            Se slunečným pozdravem L. Kulhavá, Jáchymov

 

 

 

noční prohlídka 2011?

Dobrý den, bude i letos noční prohlídka zámku? Ta loňská byla užasná:-) Ď.

 Dobrý den, samozřejmě

 Dobrý den, samozřejmě že noční prohlídka bude i letos :) Bude 20. srpna.

Pěkné místo pro školní výlety

Zámek je opravdu krásný, navíc ve spojení s překrásným a čarovným zámeckým parkem tvoří úchvatný celek. Pokud uvažujete o školním výletě nebo o rodinném výletě, vřele doporučujeme návštěvu. Zámek se Vám vyloupne jako z pohádky v malé vesničče.

No prostě ideálně stvořený pro veškeré výlety se zajímavými expozicemi, které upoutají malé i velké návštěvníky.

Modely letadel

 Zdravím Vás pane Hrubý, dočetl jsem se zde, že bude otevřena nová expozice modelů letadel. S bratrem Martinem se tomuto koníčku už nějakou dobu věnujem, on staví spíše bojovou techniku a já zase letadla. Jen jsem se chtěl informovat jestli by bylo možné, nějaké naše "dílka" přinést na zámek. Netvrdím že máme excelentní unikáty ale pár modelů by se návšťevníkům mohlo líbit :) Musím říct, že otevření této expozice je pro nás skvělou zprávou a jistě nejen pro nás, protože v v okolí nic podobného není. Předem děkuji za odpověď a Nashledanou na zámku :)

Pozdrav

Dobrý den,

i já jsem slyšela dnešní ranní vysílání, které mě inspirovalo k vyhledání těchto stránek.

Věřím, že se na zámek i na expozici pana Kutálka přijedu dříve nebo později podívat!:o)

A paní D. Kutálkové díky za zajímavé povídání, často si u rádia říkám "ať už nemluví a hrajou", dnes jsem si to říkala naopak:o))

Jana S. z Prahy

pozvání na zámek

 

 Dnes jsem otevřel naši „zámeckou poštu“
 Děkuji Vám za ta milá slova. Také jsem tento pořad poslouchal ze záznamu a byly to pro mne dvě krásné hodiny strávené ve společnosti pohody a velice zajímavého a milého povídání pani Danušky Kutálkové a pani redaktorky Světlany Lavičkové.
Já na rozdíl od posluchačů mám to štěstí, že mohu trávit v době sezóny velkou část dne ve společnosti keramických plivníků a pajduláků, pana Jana Kutálka.Jsou to postavičky které rozdávají radost, pohodu a úsměv na tváři nejen dětem, ale také nám dospělákům.
 Pan Kutálek byl velký pohodář a tu svou pohodu a krásný lidový humor vkouzlil do těch svých nádherných postaviček a ona se pak přenáší i na návštěvníky zámku. Velice rád Vás provedu našim Linhartovským  zámečkem  Přeji hezký den a těším se na setkání J.Hrubý kastelán.

Rozhlasové vysílání

Dobrý den, dnes jsem v rádiu poslouchala krásné povídání s paní Kutálkovou. Hned jsem si našla Vaše stránky a ,,jukla" na keramické figurky. Opravdu zajímavé, připomíná mi to moje léta, kdy jsem chodila do keramického kroužku a vyráběli jsme různé plivníky a strašidýlka...

V létě plánujeme s manželem cestu Od západu na východ, cílem je Třinec. Myslím, že Váš zámek určitě nevynecháme!

                                  S pozdravem L. Kulhavá, Jáchymov

Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v kolik hodin začne prohlídka 21.8.2010, moc rádi by jsme si v sobotu udělali výlet na zámek a zúčastnili se večerní prohlídky, nikdy jsme na tokové akci nebyli, ale už teď se moc těšíme.S pozdravem Kateřina Citová.

odpověd

 Noční prohlídka začíná v 21 hodin. V letošním roce máme pro návštěvníky připravenou velkou recesi v zámeckém sklepení ,  celý zámek bude zdobit tři tisíce svíček a na závěr bude ohňostroj.

 

Srdečně Vás všechny zveme Hrubý J.

Rock na Linhartovksém zámku

Kapela Apatheia dekuje za moznost zahrat si v krasnem prostredi Linhartovskeho zamku! Dekujeme!

Noční prohlídka zámku

 Dobrý den, chci se zeptat jestli pri noční prohlídce zámku 21. srpna 2010 bude opět závěrečný ohnostroj. Předem děkuji za odpověď Jaroslav Š.

ODPOVĚĎ

Přeji  hezký a pohodový den.  Na letošní noční prohlídku chystáme jedno velké a hlavně veselé překvapení a vše pak ukončí již tradiční ohňostroj. Zdraví J.Hrubý

 

 

ohnostroj

Tak to jsem rád. Ten minulý ohnostroj byl nádherný. Smím vědět která firma ho realizovala? S pozdravem Jaroslav

Vřele doporučuji Linhartovské jarmarky, expozice a jiné počiny

Krásné prostředí prostor zámku posloužilo prodejcům rukodělných výrobků. A také návštěvníkům k poklidnému jakoby "rodinnému" procházení a případnému nákupu krásných předmětů a dárků. Zopakujte si své návštěvy na zámku a on a lidé, co jeho provozu darují svůj čas, Vám dají pocit klidu a míru, pohodové jistoty do Vašeho zmateného denodenního shonu.

Jim patří dík. 

Podékováni za bezvadné provedení a výklad

Váš zámek jsme dnes navštívili na základé rozhovoru pana Hrubého v radiu Proglas. Přiznávám, že dříve jsem ani o zámku nevédél. Přijeli jsme jen dva (já spolu s dcerou) a to již téméř na konci otvíraci doby a přesto jsme byli provedeni průvodkyní všemi expozicemi a zcela v pohodé a beze spěchu. A s výkladem plným nadšení. Jen jsme litovali, že nemáme s sebou medvěda, památečni žehličku, či zvonek, kteréžto předméty by mohly být přidány do expozic. Ještě jednou díky všem nadšencům, kteří se stále zasluhují o provoz. Nékdy zase nashledanou!

Stížnost

Navštívily jsme Váš zámek ve středu-zavřeno.Byly tam jen zedníci a říkali že pán je pryč a neví kdy se vrátí,prý na druhý den.Přijeli jsme teda ve čtvrtek-a zase zavřeno.zase jen zedníci,prý tam nikdo není celý den.Tak jsme odjeli naštvaní(jeli jsme každý den 40 km-schválně).Zajímalo by mě jak u Vás funguje pracovní doba.

Odpověď

Vážená pani, oficiální otvírací hodiny jsou na dveřích zámku a na našich webových stránkách.

Veškeré akce na zámku včetně průvodcovství děláme s nadšením a po pracovní době. Pokud jsou nahlášeny zájezdy předem jsem s nimi vždy dohodnut na dni a hodině prohlídky a zatím vše funguje na výbornou. Také v době kdy jsem na zámku  provádím návštěvníky i když je jeden nebo jen několik turistů. Pohodový den přeje J.Hrubý

 

 Bydlím přímo v

 Bydlím přímo v Linhartovech a to už odmala, takže vidím všechny změny na zámku a musím uznat že jsou obrovské! Jen je škoda že park, který je u zámku není také tolik opečováván. Také ta ,,Zřícenina" domu která je u zámku by se mohla nechat postupně opravit, ale zámek je teď překrásný!

Slovo uznání

Zcela náhodně jsem se poznal s člověkem, který mi vyprávěl o zámku v Linhartovech. Teprve když jsem zámek navštívil, poznal jsem pana Hrubého, který tam je současně jako organizátor, vývarný umělec, stavebník atd - ale především řekl bych je tam  duší oživovacího procesu zámku v Linhartovech. Kdo viděl alespoň na fotografiích stav zámku před cca 10 lety a má představu o náročnosti stavebních prací dnes, ten je po zhlédnutí současného stavu nucen hluboce se poklonit odhodlání a pracovnímu zápalu všech, kteří se na tomto obrovském díle podíleli.

   Proto ten, kdo čte tuto stránku a chce pomoci alespoň pomocí vstupenek, šiřte informace, na školy atd, sportovní organizace. Myslím, že lidé zúčastnění na rekonstrukci tohoto zámečku si to zaslouží. Držím palce. 

reakce

Asi by bylo třeba zmínit jak společnost Archatt, která byla generálním dodavatelem rekonstrukce zámku, tak také restaurátorky, které prováděly odborné práce - Markétu Müllerovou a Adélu Rozehnalovou.

 

Wanted

Nejde ani tak o komentář, nýbrž o zoufalý pokus. V neděli 21.9. v 11:00 jsme navštívili tento zámek. Ujala se nás průvodkyně, kterou dodnes nemůžu vyhnat z hlavy. Myslím, že sympatie byly oboustranné. Prosím Tě, jestli tomu tak opravdu bylo a ty sympatie byly i z Tvé strany, ozvi se...      jinak se zblázním.

Můj mail: mushroom25@seznam.cz

Odpověď to WANTED :-)

ODPOVĚZENO, ale NEPŘEČTENO! :-)

Jednoduše doporučuji!

Dobrý den všem,

po dnešní návštěvě tohoto zámku musím konstatovat, že to stojí za to! Neočekávejte "klasické zámecké zážitky", očekávejte něco jiného - průřez historii, uměním a hlavně nadšení všech, kteří se nějakým způsobem podílí na správě či podpoře tohoto zámku - je to cítit všude okolo! Vše je navíc, jak nám bylo sděleno, "dynamické", takže i při příští návštěvě by to mělo být zase trošku jiné... Určitě si každý najde "svůj koutek" a to včetně těch nejmladších, počínaje výstavou "angličáků", přes papírové nadživotní modely ... až třeba pohádkovými bytostmi konče. Určitě si zase uděláme výlet!

Moc oceňuji práci všech zainteresovaných a mám pro ně vzkaz: Vydržte!

komentář

Dnes jsem navštívil zámek a mimo jiné prohlédl expozici figurální keramiky pana Jana Kutálka.Je to úžasná kolekce díla mistra,který doposud nenašel svého následníka.

To co je tam tedy k vidění,je nezměrná zásluha pana Hrubého.Je třeba více propagace,aby chodilo více návštěvníků,kteří zase zpětně přinesou penízky na umořování nákladů spojených s rekonstrukcí tohoto zámku.

Takže trochu více odvahy,protože to co se vystavuje další reklamu nepoptřebuje!!!

 

Dne 1. 6. jsme navštívili

Dne 1. 6. jsme navštívili vaši expozici a byli jsme příjemně překvapeni. Po třech dnech, kdy už nepřetržitě slavíme den dětí v MŠ apod, nás uvítal tichý a vlahý zámecký klid. I když dětičky nemusí být vždy nadšené prohlídkou zámku, ten maraton karnevalů, skákacích hradů, nanuků a ježdění na koni je už dost vyčerpal, vzali jsme tedy babičku, děti..... a zázrak se stal, keramika nadchla všechny, hlavně naší nejstarší princeznu, výstava autíček zas ty dva malé uličníky, jako kluci by chtěli autíčka všechny, děda jako odborník na umění ocenil historické olejové portréty a babička se kochala výstavou šicíh strojů a cínového nádobí...v parku byl příjemný chládek a útočiště pro ty, kdo tyto horka snášejí hůře....všem můžeme doporučit, cestou jsme potkávali cyklisty, tak asi příště vyrazíme na kole.....Tylečkovi a spol.

Děkuji Vám za milá slova,

Děkuji Vám za milá slova, moc nás potěšila. Organizátorům dala příprava všech expozic moc práce, a proto jsme moc rádi, že se Vám u nás líbilo.

S pozdravem, Jaroslav Hrubý

Adresováno panu Jaroslavu Hrubému

Velký obdiv posílám na dálku panu Hrubému, slyšela jsem na Vás jen samou chválu od akad. mal. Josefa Mokráčka, který mi za čtyři roky na střední škole přirostl k srdíčku a myslím, že nepřeháněl. Moc ráda bych se někdy podívala na výsledky vaší práce. Andrea Silberová (Ostrava)