Největší akce "Noční prohlídka 18. 8. 2018"

V době prázdnin nabízíme i večerní prohlídky...

Pravidelné večerní prohlídky zámku v době letních prázdnin vždy v úterý, středu a ve čtvrtek se zahájením v 18 hodin. Další prohlídky v pátek, sobotu a v neděli pak od 11 do 16 hodin. Podrobné informace k otvírací době ZDE. V případě větších skupin je možné dohodnout s kastelánem Jaroslavem Hrubým i jiné doby a dny zahájení prohlídek.Největší akce sezóny... Noční prohlídka (i ohňostroj)...

V současné době stále platí zákaz pořádání ohňostrojů vydaný MSK...

Blíží se největší akce letošní turistické sezóny – „Noční prohlídka 18. srpna 2018“. Na všechny, kteří si nenechají utéct příležitost projít se poněkud ztemnělým zámkem, osvětleným jen mihotavými plamínky 9 000 svíček (což je asi nejen v ČR rekordní počet), čeká řada příjemných překvapení. Děti se mohou těšit na úžasný svět pohádek a Večerníčků.

Plakát si můžete zvětšit kliknutím do jeho náhledu nebo ZDE...

V zámeckém sklepení na ně budou vykukovat Ferda Mravenec, Beruška i Brouk Pytlík. Účast přislíbili také Štaflík se Špagetkou i Křemílek s Vochomůrkou. Kastelán mluvil i o několika zatoulaných Karafiátových Broučcích. I dospělí se budou mít bezpochyby na co dívat.

Krátké video (2:45) - příprava večerníčkových postaviček na noční prohlídku...

Vždyť jen procházka nočním zámkem má své neopakovatelné kouzlo. A co teprve řada expozic. Od těch stálých, až po ty nejnovější. Retro hračky i porcelánové nádobí, řezbářské práce, 2 000 miniatur lahviček s alkoholickými nápoji z celého světa, sbírky panenek, keramických postaviček od Jana Kutálka, modely českých zámků a hradů, výstava Poštovnictví – obrázky Adolfa Borna.

A co také není k zahození - než odstartuje tradiční velký ohňostroj ve 22.45, možnost občerstvení v zámeckém parku. Pořadatelé slibují, že na prodejních pultech nebudou chybět steaky, hranolky ani klobásky či jiné pochutiny. A určitě dostatečné množství nápojů různého druhu. Pivo a limonády v to počítaje. Myslím, že se máme opět na co těšit.

Video, foto a text Karel Knapp


Na co se už dnes také můžete těšit? Připravujeme další tři akce...