Navštivte zámek i turistický okruh

Zatímco se brány zámku po poslední říjnové neděli uzavřou až do zahájení nové turistické sezóny, s výjimkou dvou předvánočních akcí, v roce 2018, Městský turistický okruh Město Albrechtice bude zájemcům o pohyb na zdravém vzduchu k dispozici bez ohledu na letopočet a roční období i nadále.

Vyzkoušejte ikonky, okno můžete maximalizovat...


Příroda je totiž krásná za každého počasí. Ať svítí sluníčko, prší nebo je mlha a fouká nepříjemný vítr. Tak proč se nevydat třeba v listopadu, prosinci, lednu… na procházku některou částí našeho 28 kilometrového okruhu.

 

Výhled na Českou Ves...


Můžete si vyrazit „Pohádkovou stezkou ke Krtečkově studánce“, vystoupat na konstrukčně v ČR ojedinělou rozhlednu na Hraničním vrchu. Nebo se projít po Poutní hoře, podívat se na zříceninu hradu Burkvízu a při té příležitosti se potkat s bájným Slivoušem, na kapli rodu Keil von Eichenthurn na okraji Města Albrechtic. Zajímavé jsou i výhledy do krajiny z vrchu Dubí. 
 

Turistickým okruhem vás provedou informační tabule i směrovky...


Abychom vám rozhodování usnadnili, kterým směrem se vydat, nabízíme ke zhlédnutí 33 fotografií pořízených celoživotním obdivovatelem a znalcem přírody ing. Milanem Košuličem, tajemníkem organizace Pro Silva Bohemika, pobočného spolku České lesnické společnosti, či virtuální prohlídku obsahující 16 sférických panoramat, týkajících se již zmíněné pohádkové cesty ke Krtečkově studánce, vytvořenou Karlem Knappem.

Foto Milan Košulič, text a virtuální prohlídka Karel Knapp